Huvudsponsor
Titelsponsor
Huvudsponsor
Titelsponsor
Spelschema 2024
Biljetter
Lagen 2024
Nyheter
Statistik
Höjdpunkter
Om
Ligor, svenska cupen och statistik
Kontakt
Sociala medier
Pressinformation
Partners
Svenska Spel F19
Spelschema Norra
Spelschema Södra
Historik
Svenska Spel F19 Höstserie A 2023
Svenska Spel F19 Höstserie B 2023
Fredag
Fre
3
November
Nov
Söndag
Sön
5
November
Nov
Lördag
Lör
11
November
Nov
Lördag
Lör
13
April
Apr
Söndag
Sön
14
April
Apr
Fredag
Fre
19
April
Apr
Lördag
Lör
20
April
Apr
Söndag
Sön
21
April
Apr
Måndag
Mån
22
April
Apr
2019
2020
2021
2022
2023
2024
Grundserie
Slutspel
Grundserie
Slutspel
Hela säsongen
April
Maj
Juni
Juli
Augusti
September
Oktober
November
AIK
BK Häcken
Djurgården
Eskilstuna United
FC Rosengård
Hammarby
KIF Örebro DFF
Kristianstads DFF
Linköping FC
Piteå IF DFF
Vittsjö GIK
Växjö DFF
Hemma och borta
Hemmamatcher
Bortamatcher
Alla matcher
Kommande matcher
Spelade matcher
Dölj filter
Visa filter
Laddar matcher
Lördag 17 april
Växjö DFF
VÄX
1
-
1
1
-
1
AIK
AIK
Slut
Omgång 1
Visma Arena, Växjö
Efter match
Djurgården
DIF
1
-
0
1
-
0
KIF Örebro
ÖRE
Slut
Omgång 1
Stockholms Stadion
Efter match
Söndag 18 april
Hammarby
HAM
0
-
1
0
-
1
BK Häcken
BKH
Slut
Omgång 1
Hammarby IP
Efter match
Vittsjö GIK
VIT
2
-
1
2
-
1
Piteå IF
PIF
Slut
Omgång 1
Vittsjö IP
Efter match
Eskilstuna United
EU
1
-
1
1
-
1
Kristianstads DFF
KDFF
Slut
Omgång 1
Tunavallen
Efter match
Linköping FC
LFC
0
-
1
0
-
1
FC Rosengård
FCR
Slut
Omgång 1
Linköping Arena
Efter match
Fredag 23 april
BK Häcken
BKH
2
-
0
2
-
0
Växjö DFF
VÄX
Slut
Omgång 2
Bravida Arena
Efter match
Lördag 24 april
FC Rosengård
FCR
3
-
1
3
-
1
Hammarby
HAM
Slut
Omgång 2
Malmö IP
Efter match
Kristianstads DFF
KDFF
2
-
1
2
-
1
Djurgården
DIF
Slut
Omgång 2
Kristianstads Fotbollsarena
Efter match
KIF Örebro
ÖRE
1
-
0
1
-
0
Vittsjö GIK
VIT
Slut
Omgång 2
Behrn Arena
Efter match
AIK
AIK
1
-
2
1
-
2
Linköping FC
LFC
Slut
Omgång 2
Skytteholms IP
Efter match
Söndag 25 april
Piteå IF
PIF
0
-
2
0
-
2
Eskilstuna United
EU
Slut
Omgång 2
LF Arena
Efter match
Fredag 30 april
Växjö DFF
VÄX
0
-
1
0
-
1
Kristianstads DFF
KDFF
Slut
Omgång 3
Visma Arena, Växjö
Efter match
Lördag 1 maj
Hammarby
HAM
5
-
0
5
-
0
KIF Örebro
ÖRE
Slut
Omgång 3
Hammarby IP
Efter match
Söndag 2 maj
Djurgården
DIF
1
-
2
1
-
2
AIK
AIK
Slut
Omgång 3
Stockholms Stadion
Efter match
Eskilstuna United
EU
0
-
2
0
-
2
FC Rosengård
FCR
Slut
Omgång 3
Tunavallen
Efter match
Vittsjö GIK
VIT
1
-
1
1
-
1
BK Häcken
BKH
Slut
Omgång 3
Vittsjö IP
Efter match
Fredag 7 maj
Kristianstads DFF
KDFF
1
-
0
1
-
0
Vittsjö GIK
VIT
Slut
Omgång 4
Kristianstads Fotbollsarena
Efter match
Lördag 8 maj
AIK
AIK
2
-
2
2
-
2
Hammarby
HAM
Slut
Omgång 4
Skytteholms IP
Efter match
BK Häcken
BKH
0
-
1
0
-
1
Linköping FC
LFC
Slut
Omgång 4
Bravida Arena
Efter match
Söndag 9 maj
Piteå IF
PIF
1
-
0
1
-
0
Växjö DFF
VÄX
Slut
Omgång 4
LF Arena
Efter match
FC Rosengård
FCR
3
-
0
3
-
0
Djurgården
DIF
Slut
Omgång 4
Malmö IP
Efter match
KIF Örebro
ÖRE
1
-
1
1
-
1
Eskilstuna United
EU
Slut
Omgång 4
Behrn Arena
Efter match
Torsdag 13 maj
Vittsjö GIK
VIT
4
-
0
4
-
0
AIK
AIK
Slut
Omgång 5
Vittsjö IP
Efter match
Linköping FC
LFC
4
-
3
4
-
3
Piteå IF
PIF
Slut
Omgång 3
Linköping Arena
Efter match
Fredag 14 maj
Växjö DFF
VÄX
0
-
1
0
-
1
FC Rosengård
FCR
Slut
Omgång 5
Visma Arena, Växjö
Efter match
Söndag 16 maj
Piteå IF
PIF
0
-
2
0
-
2
KIF Örebro
ÖRE
Slut
Omgång 5
LF Arena
Efter match
Måndag 17 maj
Djurgården
DIF
1
-
4
1
-
4
BK Häcken
BKH
Slut
Omgång 5
Stockholms Stadion
Efter match
Eskilstuna United
EU
1
-
1
1
-
1
Hammarby
HAM
Slut
Omgång 5
Tunavallen
Efter match
Tisdag 18 maj
Linköping FC
LFC
1
-
1
1
-
1
Kristianstads DFF
KDFF
Slut
Omgång 5
Linköping Arena
Efter match
Lördag 22 maj
Hammarby
HAM
3
-
2
3
-
2
Djurgården
DIF
Slut
Omgång 6
Hammarby IP
Efter match
BK Häcken
BKH
3
-
0
3
-
0
Eskilstuna United
EU
Slut
Omgång 6
Bravida Arena
Efter match
KIF Örebro
ÖRE
4
-
1
4
-
1
Växjö DFF
VÄX
Slut
Omgång 6
Behrn Arena
Efter match
Söndag 23 maj
Kristianstads DFF
KDFF
1
-
1
1
-
1
AIK
AIK
Slut
Omgång 6
Kristianstads Fotbollsarena
Efter match
Linköping FC
LFC
0
-
0
0
-
0
Vittsjö GIK
VIT
Slut
Omgång 6
Linköping Arena
Efter match
FC Rosengård
FCR
1
-
0
1
-
0
Piteå IF
PIF
Slut
Omgång 6
Malmö IP
Efter match
Fredag 28 maj
Växjö DFF
VÄX
0
-
0
0
-
0
Linköping FC
LFC
Slut
Omgång 7
Visma Arena, Växjö
Efter match
Lördag 29 maj
AIK
AIK
0
-
7
0
-
7
FC Rosengård
FCR
Slut
Omgång 7
Skytteholms IP
Efter match
Hammarby
HAM
3
-
1
3
-
1
Kristianstads DFF
KDFF
Slut
Omgång 7
Hammarby IP
Efter match
Söndag 30 maj
Eskilstuna United
EU
1
-
1
1
-
1
Vittsjö GIK
VIT
Slut
Omgång 7
Tunavallen
Efter match
Piteå IF
PIF
1
-
0
1
-
0
Djurgården
DIF
Slut
Omgång 7
LF Arena
Efter match
KIF Örebro
ÖRE
0
-
3
0
-
3
BK Häcken
BKH
Slut
Omgång 7
Behrn Arena
Efter match
Fredag 4 juni
Kristianstads DFF
KDFF
0
-
0
0
-
0
FC Rosengård
FCR
Slut
Omgång 8
Kristianstads Fotbollsarena
Efter match
Linköping FC
LFC
3
-
3
3
-
3
Hammarby
HAM
Slut
Omgång 8
Linköping Arena
Efter match
Lördag 5 juni
Vittsjö GIK
VIT
1
-
0
1
-
0
Växjö DFF
VÄX
Slut
Omgång 8
Vittsjö IP
Efter match
Djurgården
DIF
1
-
0
1
-
0
Eskilstuna United
EU
Slut
Omgång 8
Stockholms Stadion
Efter match
AIK
AIK
2
-
0
2
-
0
KIF Örebro
ÖRE
Slut
Omgång 8
Skytteholms IP
Efter match
Söndag 6 juni
BK Häcken
BKH
0
-
0
0
-
0
Piteå IF
PIF
Slut
Omgång 8
Valhalla IP
Efter match
Söndag 20 juni
Växjö DFF
VÄX
0
-
0
0
-
0
Djurgården
DIF
Slut
Omgång 9
Visma Arena, Växjö
Efter match
BK Häcken
BKH
10
-
0
10
-
0
AIK
AIK
Slut
Omgång 9
Valhalla IP
Efter match
Piteå IF
PIF
0
-
3
0
-
3
Hammarby
HAM
Slut
Omgång 9
LF Arena
Efter match
KIF Örebro
ÖRE
0
-
2
0
-
2
Kristianstads DFF
KDFF
Slut
Omgång 9
Behrn Arena
Efter match
Måndag 21 juni
Eskilstuna United
EU
1
-
0
1
-
0
Linköping FC
LFC
Slut
Omgång 9
Tunavallen
Efter match
FC Rosengård
FCR
3
-
1
3
-
1
Vittsjö GIK
VIT
Slut
Omgång 9
Malmö IP
Efter match
Torsdag 24 juni
Hammarby
HAM
2
-
1
2
-
1
Växjö DFF
VÄX
Slut
Omgång 10
Hammarby IP
Efter match
Söndag 27 juni
Kristianstads DFF
KDFF
6
-
1
6
-
1
Piteå IF
PIF
Slut
Omgång 10
Kristianstads Fotbollsarena
Efter match
FC Rosengård
FCR
2
-
0
2
-
0
BK Häcken
BKH
Slut
Omgång 10
Malmö IP
Efter match
AIK
AIK
0
-
2
0
-
2
Eskilstuna United
EU
Slut
Omgång 10
Skytteholms IP
Efter match
Måndag 28 juni
Vittsjö GIK
VIT
0
-
1
0
-
1
Djurgården
DIF
Slut
Omgång 10
Vittsjö IP
Efter match
Linköping FC
LFC
4
-
1
4
-
1
KIF Örebro
ÖRE
Slut
Omgång 10
Linköping Arena
Efter match
Torsdag 1 juli
Piteå IF
PIF
4
-
0
4
-
0
AIK
AIK
Slut
Omgång 11
LF Arena
Efter match
Fredag 2 juli
Växjö DFF
VÄX
0
-
2
0
-
2
Eskilstuna United
EU
Slut
Omgång 11
Visma Arena, Växjö
Efter match
BK Häcken
BKH
6
-
2
6
-
2
Kristianstads DFF
KDFF
Slut
Omgång 11
Bravida Arena
Efter match
Lördag 3 juli
KIF Örebro
ÖRE
0
-
0
0
-
0
FC Rosengård
FCR
Slut
Omgång 11
Behrn Arena
Efter match
Hammarby
HAM
0
-
1
0
-
1
Vittsjö GIK
VIT
Slut
Omgång 11
Hammarby IP
Efter match
Söndag 4 juli
Djurgården
DIF
2
-
2
2
-
2
Linköping FC
LFC
Slut
Omgång 11
Efter match
Onsdag 7 juli
Linköping FC
LFC
0
-
3
0
-
3
BK Häcken
BKH
Slut
Omgång 12
Linköping Arena
Efter match
Vittsjö GIK
VIT
0
-
0
0
-
0
Kristianstads DFF
KDFF
Slut
Omgång 12
Vittsjö IP
Efter match
Eskilstuna United
EU
1
-
0
1
-
0
AIK
AIK
Slut
Omgång 12
Tunavallen
Efter match
Djurgården
DIF
3
-
0
3
-
0
Piteå IF
PIF
Slut
Omgång 12
Stockholms Stadion
Efter match
Torsdag 8 juli
KIF Örebro
ÖRE
2
-
3
2
-
3
Hammarby
HAM
Slut
Omgång 12
Behrn Arena
Efter match
FC Rosengård
FCR
5
-
0
5
-
0
Växjö DFF
VÄX
Slut
Omgång 12
Malmö IP
Efter match
Lördag 14 augusti
AIK
AIK
1
-
1
1
-
1
Kristianstads DFF
KDFF
Slut
Omgång 14
Skytteholms IP
Efter match
Fredag 20 augusti
Växjö DFF
VÄX
0
-
0
0
-
0
Vittsjö GIK
VIT
Slut
Omgång 13
Visma Arena, Växjö
Efter match
Hammarby
HAM
0
-
2
0
-
2
Eskilstuna United
EU
Slut
Omgång 13
Hammarby IP
Efter match
Lördag 21 augusti
AIK
AIK
1
-
0
1
-
0
Djurgården
DIF
Slut
Omgång 13
Skytteholms IP
Efter match
Söndag 22 augusti
Piteå IF
PIF
1
-
1
1
-
1
Linköping FC
LFC
Slut
Omgång 13
LF Arena
Efter match
FC Rosengård
FCR
6
-
0
6
-
0
KIF Örebro
ÖRE
Slut
Omgång 13
Malmö IP
Efter match
Onsdag 25 augusti
Kristianstads DFF
KDFF
1
-
3
1
-
3
BK Häcken
BKH
Slut
Omgång 13
Kristianstads Fotbollsarena
Efter match
Torsdag 26 augusti
Vittsjö GIK
VIT
0
-
4
0
-
4
FC Rosengård
FCR
Slut
Omgång 14
Vittsjö IP
Efter match
Lördag 28 augusti
Djurgården
DIF
1
-
0
1
-
0
Växjö DFF
VÄX
Slut
Omgång 14
Stockholms Stadion
Efter match
BK Häcken
BKH
5
-
1
5
-
1
Hammarby
HAM
Slut
Omgång 14
Bravida Arena
Efter match
Söndag 29 augusti
Eskilstuna United
EU
3
-
0
3
-
0
Piteå IF
PIF
Slut
Omgång 14
Tunavallen
Efter match
Måndag 30 augusti
KIF Örebro
ÖRE
2
-
1
2
-
1
Linköping FC
LFC
Slut
Omgång 14
Behrn Arena
Efter match
Lördag 4 september
Vittsjö GIK
VIT
1
-
0
1
-
0
Eskilstuna United
EU
Slut
Omgång 15
Vittsjö IP
Efter match
FC Rosengård
FCR
3
-
0
3
-
0
AIK
AIK
Slut
Omgång 15
Malmö IP
Efter match
Växjö DFF
VÄX
0
-
1
0
-
1
KIF Örebro
ÖRE
Slut
Omgång 15
Visma Arena, Växjö
Efter match
Piteå IF
PIF
0
-
1
0
-
1
BK Häcken
BKH
Slut
Omgång 15
LF Arena
Efter match
Söndag 5 september
Kristianstads DFF
KDFF
1
-
2
1
-
2
Hammarby
HAM
Slut
Omgång 15
Kristianstads Fotbollsarena
Efter match
Linköping FC
LFC
3
-
1
3
-
1
Djurgården
DIF
Slut
Omgång 15
Linköping Arena
Efter match
Lördag 11 september
Djurgården
DIF
2
-
2
2
-
2
Vittsjö GIK
VIT
Slut
Omgång 16
Stockholms Stadion
Efter match
Söndag 12 september
Kristianstads DFF
KDFF
1
-
0
1
-
0
Linköping FC
LFC
Slut
Omgång 16
Kristianstads Fotbollsarena
Efter match
Hammarby
HAM
1
-
2
1
-
2
FC Rosengård
FCR
Slut
Omgång 16
Hammarby IP
Efter match
Eskilstuna United
EU
2
-
1
2
-
1
Växjö DFF
VÄX
Slut
Omgång 16
Tunavallen
Efter match
BK Häcken
BKH
2
-
0
2
-
0
KIF Örebro
ÖRE
Slut
Omgång 16
Bravida Arena
Efter match
AIK
AIK
0
-
1
0
-
1
Piteå IF
PIF
Slut
Omgång 16
Skytteholms IP
Efter match
Lördag 25 september
Djurgården
DIF
2
-
1
2
-
1
Hammarby
HAM
Slut
Omgång 17
Stockholms Stadion
Efter match
Växjö DFF
VÄX
1
-
1
1
-
1
BK Häcken
BKH
Slut
Omgång 17
Visma Arena, Växjö
Efter match
Söndag 26 september
Piteå IF
PIF
1
-
1
1
-
1
Vittsjö GIK
VIT
Slut
Omgång 17
LF Arena
Efter match
FC Rosengård
FCR
1
-
1
1
-
1
Kristianstads DFF
KDFF
Slut
Omgång 17
Malmö IP
Efter match
Linköping FC
LFC
0
-
0
0
-
0
Eskilstuna United
EU
Slut
Omgång 17
Linköping Arena
Efter match
KIF Örebro
ÖRE
2
-
0
2
-
0
AIK
AIK
Slut
Omgång 17
Behrn Arena
Efter match
Lördag 2 oktober
AIK
AIK
1
-
0
1
-
0
Växjö DFF
VÄX
Slut
Omgång 18
Skytteholms IP
Efter match
Kristianstads DFF
KDFF
2
-
2
2
-
2
KIF Örebro
ÖRE
Slut
Omgång 18
Kristianstads Fotbollsarena
Efter match
Vittsjö GIK
VIT
3
-
0
3
-
0
Linköping FC
LFC
Slut
Omgång 18
Vittsjö IP
Efter match
BK Häcken
BKH
2
-
0
2
-
0
FC Rosengård
FCR
Slut
Omgång 18
Bravida Arena
Efter match
Söndag 3 oktober
Eskilstuna United
EU
3
-
1
3
-
1
Djurgården
DIF
Slut
Omgång 18
Tunavallen
Efter match
Hammarby
HAM
1
-
1
1
-
1
Piteå IF
PIF
Slut
Omgång 18
Hammarby IP
Efter match
Lördag 9 oktober
FC Rosengård
FCR
2
-
1
2
-
1
Linköping FC
LFC
Slut
Omgång 19
Malmö IP
Efter match
BK Häcken
BKH
0
-
0
0
-
0
Vittsjö GIK
VIT
Slut
Omgång 19
Bravida Arena
Efter match
KIF Örebro
ÖRE
1
-
0
1
-
0
Djurgården
DIF
Slut
Omgång 19
Behrn Arena
Efter match
Söndag 10 oktober
Växjö DFF
VÄX
1
-
0
1
-
0
Piteå IF
PIF
Slut
Omgång 19
Visma Arena, Växjö
Efter match
Kristianstads DFF
KDFF
2
-
0
2
-
0
Eskilstuna United
EU
Slut
Omgång 19
Kristianstads Fotbollsarena
Efter match
Hammarby
HAM
4
-
1
4
-
1
AIK
AIK
Slut
Omgång 19
Tele2 Arena
Efter match
Torsdag 14 oktober
Linköping FC
LFC
5
-
0
5
-
0
Växjö DFF
VÄX
Slut
Omgång 20
Linköping Arena
Efter match
Lördag 16 oktober
Vittsjö GIK
VIT
3
-
1
3
-
1
Hammarby
HAM
Slut
Omgång 20
Vittsjö IP
Efter match
Djurgården
DIF
1
-
4
1
-
4
Kristianstads DFF
KDFF
Slut
Omgång 20
Stockholms Stadion
Efter match
Söndag 17 oktober
AIK
AIK
0
-
0
0
-
0
BK Häcken
BKH
Slut
Omgång 20
Skytteholms IP
Efter match
Piteå IF
PIF
2
-
3
2
-
3
FC Rosengård
FCR
Slut
Omgång 20
LF Arena
Efter match
Eskilstuna United
EU
1
-
2
1
-
2
KIF Örebro
ÖRE
Slut
Omgång 20
Tunavallen
Efter match
Lördag 30 oktober
AIK
AIK
1
-
0
1
-
0
Vittsjö GIK
VIT
Slut
Omgång 21
Skytteholms IP
Efter match
Hammarby
HAM
1
-
3
1
-
3
Linköping FC
LFC
Slut
Omgång 21
Hammarby IP
Efter match
Söndag 31 oktober
Kristianstads DFF
KDFF
0
-
1
0
-
1
Växjö DFF
VÄX
Slut
Omgång 21
Kristianstads Fotbollsarena
Efter match
BK Häcken
BKH
4
-
0
4
-
0
Djurgården
DIF
Slut
Omgång 21
Bravida Arena
Efter match
Måndag 1 november
FC Rosengård
FCR
3
-
1
3
-
1
Eskilstuna United
EU
Slut
Omgång 21
Malmö IP
Efter match
KIF Örebro
ÖRE
2
-
1
2
-
1
Piteå IF
PIF
Slut
Omgång 21
Behrn Arena
Efter match
Lördag 6 november
Växjö DFF
VÄX
0
-
2
0
-
2
Hammarby
HAM
Slut
Omgång 22
Visma Arena, Växjö
Efter match
Eskilstuna United
EU
3
-
2
3
-
2
BK Häcken
BKH
Slut
Omgång 22
Tunavallen
Efter match
Vittsjö GIK
VIT
8
-
2
8
-
2
KIF Örebro
ÖRE
Slut
Omgång 22
Vittsjö IP
Efter match
Djurgården
DIF
0
-
2
0
-
2
FC Rosengård
FCR
Slut
Omgång 22
Stockholms Stadion
Efter match
Piteå IF
PIF
1
-
2
1
-
2
Kristianstads DFF
KDFF
Slut
Omgång 22
LF Arena
Efter match
Linköping FC
LFC
2
-
0
2
-
0
AIK
AIK
Slut
Omgång 22
Linköping Arena
Efter match