Huvudsponsor
Titelsponsor
Huvudsponsor
Titelsponsor
Spelschema 2024
Biljetter
Lagen 2024
Nyheter
Statistik
Höjdpunkter
Om
Ligor, svenska cupen och statistik
Kontakt
Sociala medier
Pressinformation
Partners
Svenska Spel F19
Spelschema Norra
Spelschema Södra
Historik
Svenska Spel F19 Höstserie A 2023
Svenska Spel F19 Höstserie B 2023
Fredag
Fre
3
November
Nov
Söndag
Sön
5
November
Nov
Lördag
Lör
11
November
Nov
Lördag
Lör
13
April
Apr
Söndag
Sön
14
April
Apr
Fredag
Fre
19
April
Apr
Lördag
Lör
20
April
Apr
Söndag
Sön
21
April
Apr
Måndag
Mån
22
April
Apr
2021
2022
2023
Grundserie
Slutspel
Grundserie
Slutspel
Hela säsongen
Juni
Juli
Augusti
September
Oktober
AIK
IF Brommapojkarna
Djurgården IF FF
Hammarby IF FF
IK Uppsala
Morön BK
Piteå IF FF
Umeå IK FF
Älvsjö AIK FF
Hemma och borta
Hemmamatcher
Bortamatcher
Alla matcher
Kommande matcher
Spelade matcher
Dölj filter
Visa filter
Laddar matcher
Lördag 5 juni
AIK
AIK
5
-
1
5
-
1
Djurgården
DIF
Slut
Omgång 8
Skytteholms IP
Efter match
IK Uppsala
IKU
1
-
8
1
-
8
Piteå
PIT2
Slut
Omgång 8
Studenternas
Efter match
Umeå IK FF
UME
2
-
0
2
-
0
Älvsjö AIK
ALV
Slut
Omgång 4
Umeå Energi Arena SOL
Efter match
Söndag 6 juni
Morön
MBK
4
-
2
4
-
2
Hammarby IF
HAM
Slut
Omgång 8
Skogsvallen
Efter match
Tisdag 8 juni
Brommapojkarna
BRO
2
-
0
2
-
0
Älvsjö AIK
ALV
Slut
Omgång 8
Grimsta IP
Efter match
Söndag 13 juni
Umeå IK FF
UME
2
-
1
2
-
1
AIK
AIK
Slut
Omgång 9
Umeå Energi Arena SOL
Efter match
Djurgården
DIF
6
-
0
6
-
0
IK Uppsala
IKU
Slut
Omgång 9
Efter match
Hammarby IF
HAM
4
-
1
4
-
1
Älvsjö AIK
ALV
Slut
Omgång 9
Hammarby IP
Efter match
Måndag 14 juni
Piteå
PIT2
4
-
1
4
-
1
Morön
MBK
Slut
Omgång 9
LF Arena
Efter match
Lördag 19 juni
IK Uppsala
IKU
0
-
5
0
-
5
Umeå IK FF
UME
Slut
Omgång 10
Lötens IP
Efter match
Söndag 20 juni
Hammarby IF
HAM
4
-
0
4
-
0
Piteå
PIT2
Slut
Omgång 10
Hammarby IP
Efter match
Djurgården
DIF
1
-
1
1
-
1
Älvsjö AIK
ALV
Slut
Omgång 10
Efter match
Måndag 21 juni
Brommapojkarna
BRO
2
-
0
2
-
0
AIK
AIK
Slut
Omgång 10
Efter match
Söndag 27 juni
AIK
AIK
1
-
5
1
-
5
Hammarby IF
HAM
Slut
Omgång 11
Skytteholms IP
Efter match
Måndag 28 juni
IK Uppsala
IKU
3
-
2
3
-
2
Brommapojkarna
BRO
Slut
Omgång 3
Studenternas
Efter match
Torsdag 1 juli
Morön
MBK
1
-
5
1
-
5
Umeå IK FF
UME
Slut
Omgång 3
Skogsvallen
Efter match
Måndag 5 juli
Djurgården
DIF
3
-
2
3
-
2
Hammarby IF
HAM
Slut
Omgång 3
Efter match
Söndag 1 augusti
Brommapojkarna
BRO
6
-
1
6
-
1
Morön
MBK
Slut
Omgång 4
Efter match
Söndag 8 augusti
Morön
MBK
2
-
3
2
-
3
IK Uppsala
IKU
Slut
Omgång 5
Skogsvallen
Efter match
Älvsjö AIK
ALV
1
-
2
1
-
2
AIK
AIK
Slut
Omgång 5
Älvsjö IP
Efter match
Hammarby IF
HAM
1
-
4
1
-
4
Umeå IK FF
UME
Slut
Omgång 5
Hammarby IP
Efter match
Djurgården
DIF
1
-
2
1
-
2
Brommapojkarna
BRO
Slut
Omgång 5
Efter match
Onsdag 11 augusti
Piteå
PIT2
0
-
0
0
-
0
AIK
AIK
Slut
Omgång 3
LF Arena
Efter match
Lördag 14 augusti
Älvsjö AIK
ALV
0
-
6
0
-
6
Umeå IK FF
UME
Slut
Omgång 12
Älvsjö IP
Efter match
Söndag 15 augusti
Piteå
PIT2
2
-
0
2
-
0
Djurgården
DIF
Slut
Omgång 12
LF Arena
Efter match
Morön
MBK
0
-
1
0
-
1
Brommapojkarna
BRO
Slut
Omgång 12
Skogsvallen
Efter match
IK Uppsala
IKU
1
-
4
1
-
4
AIK
AIK
Slut
Omgång 12
Studenternas
Efter match
Lördag 21 augusti
AIK
AIK
2
-
1
2
-
1
Piteå
PIT2
Slut
Omgång 13
Skytteholms IP
Efter match
Söndag 22 augusti
Hammarby IF
HAM
4
-
5
4
-
5
Djurgården
DIF
Slut
Omgång 13
Hammarby IP
Efter match
Måndag 23 augusti
Umeå IK FF
UME
3
-
0
3
-
0
Morön
MBK
Slut
Omgång 13
Umeå Energi Arena SOL
Efter match
Brommapojkarna
BRO
7
-
0
7
-
0
IK Uppsala
IKU
Slut
Omgång 13
Grimsta IP
Efter match
Söndag 29 augusti
Älvsjö AIK
ALV
1
-
5
1
-
5
Hammarby IF
HAM
Slut
Omgång 14
Älvsjö IP
Efter match
IK Uppsala
IKU
2
-
6
2
-
6
Djurgården
DIF
Slut
Omgång 14
Lötens IP
Efter match
AIK
AIK
0
-
1
0
-
1
Umeå IK FF
UME
Slut
Omgång 14
Skytteholms IP
Efter match
Måndag 30 augusti
Morön
MBK
0
-
3
0
-
3
Piteå
PIT2
Slut
Omgång 14
Skogsvallen
Efter match
Onsdag 1 september
Brommapojkarna
BRO
1
-
2
1
-
2
Djurgården
DIF
Slut
Omgång 16
Grimsta IP
Efter match
Lördag 4 september
Djurgården
DIF
2
-
0
2
-
0
Morön
MBK
Slut
Omgång 11
Efter match
Söndag 5 september
AIK
AIK
2
-
0
2
-
0
Morön
MBK
Slut
Omgång 6
Skytteholms IP
Efter match
Älvsjö AIK
ALV
4
-
0
4
-
0
IK Uppsala
IKU
Slut
Omgång 15
Älvsjö IP
Efter match
Piteå
PIT2
0
-
1
0
-
1
Umeå IK FF
UME
Slut
Omgång 15
LF Arena
Efter match
Måndag 6 september
Hammarby IF
HAM
3
-
4
3
-
4
Brommapojkarna
BRO
Slut
Omgång 15
Hammarby IP
Efter match
Lördag 11 september
AIK
AIK
3
-
1
3
-
1
Älvsjö AIK
ALV
Slut
Omgång 16
Skytteholms IP
Efter match
Söndag 12 september
IK Uppsala
IKU
4
-
2
4
-
2
Morön
MBK
Slut
Omgång 16
Studenternas
Efter match
Djurgården
DIF
2
-
1
2
-
1
Piteå
PIT2
Slut
Omgång 4
Efter match
Umeå IK FF
UME
7
-
3
7
-
3
Hammarby IF
HAM
Slut
Omgång 16
Umeå Energi Arena SOL
Efter match
Söndag 19 september
Älvsjö AIK
ALV
1
-
4
1
-
4
Brommapojkarna
BRO
Slut
Omgång 17
Älvsjö IP
Efter match
Hammarby IF
HAM
8
-
3
8
-
3
Morön
MBK
Slut
Omgång 17
Hammarby IP
Efter match
Piteå
PIT2
6
-
0
6
-
0
IK Uppsala
IKU
Slut
Omgång 17
LF Arena
Efter match
Djurgården
DIF
2
-
2
2
-
2
AIK
AIK
Slut
Omgång 17
Efter match
Söndag 26 september
Brommapojkarna
BRO
8
-
0
8
-
0
Piteå
PIT2
Slut
Omgång 18
Grimsta IP
Efter match
Djurgården
DIF
2
-
2
2
-
2
Umeå IK FF
UME
Slut
Omgång 18
Efter match
IK Uppsala
IKU
1
-
5
1
-
5
Hammarby IF
HAM
Slut
Omgång 18
Studenternas
Efter match
Lördag 2 oktober
Morön
MBK
3
-
1
3
-
1
Älvsjö AIK
ALV
Slut
Omgång 18
Skogsvallen
Efter match
Söndag 3 oktober
AIK
AIK
3
-
0
3
-
0
IK Uppsala
IKU
Slut
Omgång 4
Skytteholms IP
Efter match
Piteå
PIT2
2
-
1
2
-
1
Älvsjö AIK
ALV
Slut
Omgång 11
LF Arena
Efter match
Umeå IK FF
UME
2
-
3
2
-
3
Brommapojkarna
BRO
Slut
Omgång 11
Efter match
Söndag 10 oktober
Brommapojkarna
BRO
1
-
1
1
-
1
Umeå IK FF
UME
Slut
Omgång 1
Grimsta IP
Efter match
Morön
MBK
1
-
5
1
-
5
Djurgården
DIF
Slut
Omgång 1
Electrolux Home Arena
Efter match
Älvsjö AIK
ALV
0
-
2
0
-
2
Piteå
PIT2
Slut
Omgång 1
Älvsjö IP
Efter match
Måndag 11 oktober
Hammarby IF
HAM
1
-
3
1
-
3
AIK
AIK
Slut
Omgång 1
Hammarby IP
Efter match
Lördag 16 oktober
Älvsjö AIK
ALV
0
-
5
0
-
5
Djurgården
DIF
Slut
Omgång 2
Älvsjö IP
Efter match
AIK
AIK
0
-
3
0
-
3
Brommapojkarna
BRO
Slut
Omgång 2
Skytteholms IP
Efter match
Söndag 17 oktober
Umeå IK FF
UME
2
-
0
2
-
0
IK Uppsala
IKU
Slut
Omgång 2
Umeå Energi Arena SOL
Efter match
Piteå
PIT2
1
-
1
1
-
1
Hammarby IF
HAM
Slut
Omgång 2
Efter match
Söndag 24 oktober
Morön
MBK
0
-
5
0
-
5
AIK
AIK
Slut
Omgång 15
Skogsvallen
Efter match
Umeå IK FF
UME
1
-
0
1
-
0
Piteå
PIT2
Slut
Omgång 6
Umeå Energi Arena SOL
Efter match
Måndag 25 oktober
Brommapojkarna
BRO
7
-
2
7
-
2
Hammarby IF
HAM
Slut
Omgång 6
Grimsta IP
Efter match
Torsdag 28 oktober
IK Uppsala
IKU
2
-
1
2
-
1
Älvsjö AIK
ALV
Slut
Omgång 6
Studenternas
Efter match
Söndag 31 oktober
Älvsjö AIK
ALV
0
-
0
12:00
Morön
MBK
12:00
Omgång 7
Älvsjö IP
Inför match
Umeå IK FF
UME
0
-
1
0
-
1
Djurgården
DIF
Slut
Omgång 7
Umeå Energi Arena SOL
Efter match
Piteå
PIT2
1
-
3
1
-
3
Brommapojkarna
BRO
Slut
Omgång 7
LF Arena
Efter match
Hammarby IF
HAM
9
-
0
9
-
0
IK Uppsala
IKU
Slut
Omgång 7
Hammarby IP
Efter match